SON EKLENENLER

Solhan'da Asdep Çalışmaları Yapılıyor

Solhan Şehit Seyithan Özdemir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ilçe genelinde Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında çalışmalarına devam ederek ziyaretlerini sürdürüyor.
28 Temmuz 2022 11:44

Bingöl Aile ve sosyal Hizmetler il müdürlüğüne bağlı Solhan Şehit seyithan Özdemir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü personelleri tarafından İlçe merkez, mahalleleri ve köylerinde bulunan vatandaşlar  ASDEP hane ziyaretleri kapsamında ziyaret edilerek sıkıntıları çözülüyor.

Kuruluş Müdürü Seyfettin Özdemir konuyla ilgili olarak, “Bakanlığımızın hizmetlerini vatandaşlarımıza ulaştırmak için ASDEP Kapsamında hane ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. ASDEP Aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal Hizmetlere olan ihtiyaçların tespiti ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerinin planlanması ve uygulanması gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden eğitim, sağlık, istihdam gibi hizmetlerden yararlanmalarının sağlanması amacıyla sürecin tüm aşamalarında Rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir programdır. Bu kapsamda haftanın iki iş günü merkez mahallerde ASDEP Aile Destek Personellerimiz hane ziyaretleri gerçekleştirecek vatandaşlarımıza Bakanlığımızın hizmetleri anlatılacak her türlü rehberlik ve Danışmanlık hizmeti verilecek” şeklinde konuştu.

Son olarak Özdemir, “Her hafta Perşembe ve Cuma günleri ASDEP kapsamında sahadayız. Yaşam koşullarının iyileştirilmesi için Aile Destek personellerimiz Kırmızı yelekleriyle sahada olacaklar.” dedi.
 

BİNGÖL GÜNDEM

SOLHAN GAZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER
solhangazetesi.com