SON EKLENENLER

15 Temmuz’da Solhan’da atlı kortej yürüyüşü gerçekleşti

Solhan da 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6'ncı yıl dönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.
16 Temmuz 2022 12:36

Ülke genelinde olduğu gibi Solhan ilçesinde de 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6'ncı yıl dönümü, çeşitli etkinliklerle başladı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde ilk olarak şehitlikler ziyaret edildi.  Solhan Ulu Camiinde Şehit olan asker, polis ve vatandaşlar için dua edilen programın ardından cuma namazı kılındı, cami çıkışında vatandaşlara ikramda bulunuldu.
İlçe Kaymakamı Muhammed Çetin başkanlığında ulu camide kılınan akşam namazı sonrası ilçe merkezinden Solhan Belediye bahçesine kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Kortej yürüyüşüne kurum amirleri ve vatandaşların yanı sıra Solhan Atlı Spor Kulübü üyeleri atlarıyla öncülük etti.
Program saygı duruşu ve istiklal marşının ardından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Belediye Başkanı Yıldız yaptığı konuşmada, “Allah’ın yardımı ve milletimizin cesaretiyle, başarısızlığa uğrattığımız darbe girimi sırasında hainlerin kurşunları ve bombalarıyla şehit olan 252 insanımıza yüce Mevla’dan rahmet yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.” dedi.
Kaymakam Çetin ise günün anlam ve önemine istinaden yaptığı konuşmasında, “Hainlere geçit vermeyen milletimiz eşine az rastlanır bir duruş sergilemiştir. 15 Temmuz gecesi tüm dünya yakından bu durumu gördü. Bu millet kutsal değerleri ve vatanı uğruna verdiği destansı mücadeleleri tarih sayfalarına altın harflerle yazdırmaya her zaman muktedir olmuştur.” İfadelerini kullandı.
Programa Kaymakam Muhammed Çetin, Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı   Kübra Adanur, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Fethi Aslan, İlçe Jandarma Komutanı J.Kd.Yzb Esat Can Öztürk, kurum amirleri, siyasiler,  sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.
Programda vatandaşlara çeşitli ikramlıklar sunuldu. 

BİNGÖL GÜNDEM

SOLHAN GAZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER
solhangazetesi.com